•  
  • +90 232 446 4950

EKİNOKS INTERNATIONAL

Ekinoks Uluslararası Taşımacılık LTD. ŞTİ. 2003 yılında İzmir’de kurulmuş bir freight forwarder ve gemi kiralama şirketidir. Şirketimizin kurucusu İbrahim Çağlar denizcilik sektörüne 1987 yılında Croatia Line ile adım atmıştır. 2003 yılında kendi şirketini kurma kararı alıncaya kadar N.Y.K Line, P&O Containers, N.S.C.S.A, Maruba Lines, CSAV & Hamburg-Sued gibi dünyanın önde gelen hatlarında satış & pazarlama müdürü ve bölge müdürü olarak görev yapmıştır. Yıllık konteyner taşıma kapasitesi 8000 TEU olan şirketimiz, dünya pazarında faaliyet gösteren birçok hat ile kontrat bazında çalışmaktadır.

Combined Logistics Networks (CLN) üyesi olan şirketimiz, birçok konuda üyelerine özel sağlanan birçok avantaj ve önceliklerle küresel ve yerel bazda çözümler sunmaktadır. Firmamız kontrat bazında veya dışında marketteki tüm hatlar ile çalışmaktadır. 48 farklı ülkede 85’i aşkın acenta ağımız ile en yoğun çalıştığımız bölgeler, Avustralya, Gürcistan, K. Avrupa, Kanada, Amerika, Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Afrika’dır.

VİZYONUMUZ

Şirketimizin temel değerlerinden ödün vermeden bilgi birikimimizi ve tecrübemizi teknoloji ile birleştirerek sizlere sunmuş olduğumuz urun ve hizmetlerimizde fark yaratarak imajımızı ve pazar payımızı geliştirmek.

MİSYONUMUZ

Hızla gelişen ve değişen pazarlarda iş ortaklarımızın her türlü taşıma taleplerini, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik şekilde karşılamak, yeni fırsatlar yaratmak ve çözüm odaklı hizmet sağlamaktır.